Про школу

Головна » Про школу   


Історія школи. 

Наша школа знаходиться в центрі мальовничого села Лозна Хмільницькогорайону.Село має давнюю історію: можливо саме біля нього в 13 ст. князь Ольгерд розбив війська монголо – татар. Саме у лісі біля села ховався народний месник Устим Кармелюк.
Багато цікавого приховує історія села.
В архівних документах Подільського єпархіального історично-статистичного комітету зазначено, що школа збудована в 1860 році священиком Миколою Владиславським. Школа було однокласна. В школі навчалося 25-30 учнів. Навчання проводилося на російській мові. В першому класі вивчався буквар, у другому -«книжка для читання», а у третьому «сеятель». Збільшувалась кількість населення і виникла потреба в будівництві нового приміщення школи, бо діти навчались у найнятих хатах у дядьків. Так у 1911році земство розпочало будівництво нової школи, В якій поміщалось дві класних кімнати і дві квартири для вчителів. В 1913 році будівництво школи було закінчено. Це була 4 класна школа, в якій працювали 2 вчителі, що навчали 40-45дітей.В 1921 році розпочала роботу початкова 4 річна школа,Грицик Афанасій   Юхремович     був її директором , з 1923р -- стала семирічкою.В1924році в школі була відкрита столярна , швейна ,   майстерня. та кузня . Було збудовано гуртожиток і їдальню .Навчались учні зУланівського ,Калинівського , Комсомольського, Любарського. Хмільницького. До 1926 р школа   зробила 2 випуски по 20 учнів.    В 1929- 34 роках   працювала школа колгоспної молоді.Під час окупації в школі була церква , в 1944 р в приміщенні школи німці зробили кузню ставили коней   всі вікна і двері були вибиті.1вересня   1945 р Грицик А.Ю. знову відкриває єдину   в Уланівському   р- н школу де навчались діти з 16 сіл.1951-52 роках добудовують до головного будинку ще два класи.В 1957 році в школі було 32 учителя  і 450 дітей  тому навчання велося в дві зміни .
 
В 1988 році була побудована нова   двохповерхова школа. Колектив школи приклав багато зусиль для оздоблення школи і пришкільної території. В 1993 році було відкрито кімнату –музей українського побуту. Працює музей воїна- інтернаціоналіста , присвячений нашому земляку Грицику О.В.  На початку нового століття кільксть учнів  зменшувалась . В 2022 році школа змінила статус і стала Лознянською  гімназією, і надає базову освіту